ارتباط با ما 02188062931

اهمیت استفاده از ساک پارچه ای

اهمیت استفاده از ساک پارچه ای استفاده از کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی، چندسال است که به شدت افزایش پیدا کرده است. هربار که برای خرید به مغازه می‌رویم با کیسه‌های پلاستیکی پر برمی‌گردیم. کیسه‌هایی که هرچند ظاهراً برای استفاده و راحتی ما ساخته شده‌اند و در دسترس‌اند، اما مشکلاتی را نیز به دنبال دارند. در ...

ساک پارچه ای
[rt_reading_time] دقیقه
1 دیدگاه
تیم تولید محتوای گروه صنعتی مشکات

اهمیت استفاده از ساک پارچه ای

استفاده از کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی، چندسال است که به شدت افزایش پیدا کرده است. هربار که برای خرید به مغازه می‌رویم با کیسه‌های پلاستیکی پر برمی‌گردیم. کیسه‌هایی که هرچند ظاهراً برای استفاده و راحتی ما ساخته شده‌اند و در دسترس‌اند، اما مشکلاتی را نیز به دنبال دارند. در ادامه این یادداشت برخی از این مشکلات را مرور می‌کنیم و راهکارهایی برای جایگزین کردن کیسه‌های پلاستیکی با بگ‌های پارچه ای پیشنهاد می‌کنیم.

پلاستیک: دشمن هزاران ساله

احتمالاً همه‌ی ما به این موضوع واقفیم که هرچند پلاستیک‌ها چندسالی است که راهشان را به زندگی‌های ما باز کرده‌اند، اما زمانی بسیار طولانی نیاز دارند تا تجزیه شوند، از بین بروند و به طور کامل به طبیعت برگردند. این مدت زمان برای محصولات مختلف متفاوت است. اما کمترین میزان زمانی که برای تجزیه یک محصول پلاستیکی لازم است، پانصد سال است. به این ترتیب نباید آسیب‌هایی را فراموش کرد که هر محصول پلاستیکی، به ویژه کیسه‌های پلاستیکی به طبیعت وارد می‌کنند.

فرآیند طولانی ساخت کیسه پلاستیکی

ماده‌ی اصلی که برای ساخت پلاستیک و محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود، نفت خام است. نفت خام را با تبدیل کردن به پلیمرهای مختلف، به پلاستیک و محصولات مختلف پلاستیکی تبدیل می‌کنند. هرچند به نظر می‌رسد محصولات پلاستیکی بسیار در دسترس باشند، اما مشکلی نیز در این میان وجود دارد: میزان بالای دور ریز محصولات پلاستیکی.

عوامل مختلفی سبب می‌شوند تا محصولات پلاستیکی دور ریز داشته باشند؛ در دسترس بودن محصولات پلاستیکی این تصور را در افراد ایجاد می‌کند که به راحتی می‌توان جایگزینی برای محصولات پیدا کرد. قیمت و کیفیت پایین برخی از محصولات پایین نیز باعث می‌شود بعد از یک یا دوبار استفاده، کاربرد و کارآیی‌شان را از دست بدهند. به این ترتیب، با ساختن انبوه انواع پلاستیک و از طرف دیگر، دور ریختن آن یکی از مهم‌ترین منابع انرژی تجدیدناپذیر از بین می‌رود.

خطر آفرین بودن پلاستیک برای سلامتی انسان

آیا پلاستیک‌ها می‌توانند خطرآفرین باشند؟ حتما همه‌ ما تجربه‌ی نوشیدن چای یا یک نوشیدنی گرم در لیوان پلاستیکی را داشته‌ایم. بسته‌های غذای نذری یا غذاهایی که از رستوران سفارش می‌دهیم ییا همراه خود به خانه می‌آوریم، پلاستیکی است. بسیاری اوقات، بعد از خریدن نان تازه و گرم، آن را در کیسه‌ی پلاستیکی قرار داده و به خانه برده‌ایم. مشکل کجاست؟

پلاستیک‌ها، هنگامی که در معرض گرما و دمای بالا قرار می‌گیرند، واکنش‌های شیمیایی می‌دهند. میزان گرمایی که یک ظرف پلاستیکی می‌تواند تحمل کند و آسیب نزند، 65 درجه است. اما وقتی مواد غذایی گرم را در یک ظرف پلاستیکی می‌ریزیم، گرمایی بسیار بیشتر از آنچه که پلاستیک می‌تواند تحمل کند، به آن تحمیل می‌کنیم.

موادی که در ساخت پلاستیک استفاده می‌شوند، خوراکی نیستند. به این ترتیب وقتی پلاستیک در معرض گرمای غذا قرار می‌گیرد، واکنش می‌دهد و مواد خطرناک خود را آزاد می‌کند. این فرآیند در نهایت به آلوده شدن مواد غذایی منجر می‌شود.

با نگاهی کلی به این مطالب، می‌توانیم دریابیم که چرا باید استفاده از پلاستیک‌ها و به ویژه کیسه‌های پلاستیکی را محدود کنیم. راهکار جایگزین، استفاده از بگ پارچه ای ساده است. ساک پارچه ای مزایای بسیاری دارد که انتخاب و استفاده از آن را برای ما بسیار راحت می‌کند. باهم نگاهی به مزایای استفاده از بگ‌های پارچه ای ساده می‌اندازیم.

بگ پارچه‌ ای ساده: ماندگار و بادوام

بر خلاف پلاستیک‌ها و کیسه‌های پلاستیکی که عموماً یکبار مصرف هستند، بگ‌های پارچه ای قابلیت استفاده‌‌ی چندباره دارند. ساک‌های پارچه ای بعد از یکبار استفاده از بین نمی‌روند، تحمل وزن بالا را دارند، قابل شسشتو شستند و به همین دلیل می‌توان از ساک‌های پارچه ای بارها و بارها استفاده کرد. همین مزیت ساک دستی پارچه ای به ما این امکان را می‌دهد تا از آشفتگی و شلوغ کردن محیط دور و برمان نیز جلوگیری کنیم.

ساک پارچه‌ ای: هدیه‌ای تبلیغاتی اما ارزشمند

اگر شما کسب‌وکاری دارید که خدمات یا محصولاتی را به مشتریانتان ارائه می‌دهید، می‌توانید به سادگی از انواع بگ پارچه ای استفاده کنید تا کارتان را تبلیغ کند. مزیت‌های بسیاری برای استفاده از انواع بگ پارچه ای در کسب‌و‌کار وجود دارد:

بگ پارچه ای یکبار مصرف نیست. بنابراین هربار که مشتریان شما و کسانی که از خدماتتان استفاده می‌کنند، از بگ پارچه ای استفاده می‌کنند، دوباره به یاد خدمات شما می‌افتند. همچنین افراد دیگری که با کار شما آشنایی ندارند، به وسیله‌ی همین ترفند ساده، با کارتان آشنا می‌شوند.

وقتی شما به عنوان موسس یک کسب‌وکار، از بگ پارچه ای تبلیغاتی استفاده می‌کنید، به مشتریان خود احساس خوبی منتقل می‌کنید. مشتری شما با دریافت ساک پارچه ای که می‌تواند از آن بارها و بارها استفاده کند، احساس احترام می‌کند و درک می‌کند که شما به او احترام گذاشته‌اید. نمی‌توان منکر این مسئله شد که انواع ساک‌های پارچه ای ظاهری زیبا‌تر و شکیل‌تر از کیسه‌های پلاستیکی و نایلونی دارند.

ساخت ساک پارچه ای: آسان و در دسترس

تولید ساک پارچه ای تبلیغاتی کار آسانی است. شما به عنوان مدیر یک کسب‌وکار به راحتی می‌توانید انواع ساک پارچه ای را سفارش بدهید تا به صورت شخصی‎سازی شده، برایتان تولید شود. بسیاری از شرکت‌ها، لوگو و شعار تبلیغاتی برندشان را روی بگ پارچه‌ای چاپ می‌کنند. استفاده از بگ پارچه ای طرح‌دار یکی از راه‌های آسان و موثر تبلیغاتی است. نکته‌ی مهم این است که شما می‌توانید طرح خاص خودتان را برای چاپ انتخاب کنید.

ویژگی دیگر استفاده از بگ‌ پارچه ای طرح‌دار این است که می‌توانید آن را در ابعاد و سایز دلخواه خودتان سفارش دهید. یعنی با توجه به محصولی که تولید می‌کنید، سایز موردنظرتان را انتخاب کنید.

سفارش ساک پارچه ای

برای سفارش بگ پارچه ای می‌توانید با تیم ما در تماس باشید. شما می‌توانید انواع بگ پارچه ای را در ابعاد مورد نظر خودتان و با طرح و برند مخصوص به خودتان تهیه و استفاده کنید. به این ترتیب هم به محیط زیست و احیای آن کمک کرده‌اید، هم کسب‌وکارتان را تبلیغ کرده‌اید و هم مشتریانتان را با محصولی آشنا کرده‌اید که قابلیت‌های بسیاری برایشان دارد.

 

گروه صنعتی مشکات را در اینستاگرام دنبال کنید.